Szkoła, której zależy
Co jakiś czas publikowane są światowe rankingi uczelni wyższych. Niestety polskie placówki nie wypadają w nich najlepiej. To dlatego, że nasze uczelnie nie prowadzą prestiżowych badań naukowych i nie mogą poszczycić się gronem światowej sławy naukowców.
Czy jednak ma to jakieś znaczenie, gdy od szkoły oczekujemy przede wszystkim rzetelnych informacji i praktycznego przygotowania na rynek pracy? Szkoły skoncentrowane na tematyce finansów i bankowości nie mają na celu prowadzenia szeroko zakrojonych badań i tworzenia dodatkowych tomów literatury teoretycznej. To zadania drugoplanowe. Na pierwszym miejscu jest praktyczne wykształcenie studentów i przekazanie im wiedzy, która ma realną wartość na rynku pracy.
Studenci, którzy rekrutują się do szkół finansowych i bankowych dobrze o tym wiedzą i właśnie takiego podejścia oczekują. Tutaj mają pewność, że szkoła maksymalnie zadba o ich przyszłe zatrudnienie. To leży również w interesie samej szkoły – odsetek zatrudnionych absolwentów to ważna informacja, która może przyciągnąć setki nowych studentów.
Polecane artykuły
UE dba o środowisko?
Kilka lat temu głośno było o tak zwanym pakiecie klimatyczno-energetycznym, który wprowadziła na swoim obszarze Unia Europejska. Pakiet został przyjęty przez Parlament Europejski i przywódców krajów członkowskich UE w marcu 2007 roku. Pakiet został w skrócie nazwany „3×20” – nazwa odwołuje się do je
Fenomenalne auto zachodnie - Trabant
W Polsce nie brakuje pasjonatów Trabantów, których widok przywodzi na myśl epokę PRL-u. Każdego roku w różnych częściach kraju odbywają się zloty miłośników, co pokazuje ze legenda wciąż żyje. Auto potocznie nazywane „mydelniczką” czy też „trampkiem” w czasach PRL-u uchodziło za szczyt luksusu. Dzi